Moje ulubione
0
Moje ulubione

Dzielnice Białegostoku i okolice - gdzie warto zamieszkać, najbezpieczniejsze, najtańsze

Szukając idealnego miejsca do życia w Białymstoku lub okolicach, stajesz przed sporym wyzwaniem. Samo miasto dzieli się na aż 29 różnych osiedli! Jak spośród ich wszystkich, a także licznych, malowniczych, okolicznych wsi i miasteczek wybrać to najlepsze? Aby nieco ułatwić Ci poszukiwania, przygotowaliśmy zestawienie, w którym omawiamy poszczególne dzielnice Białegostoku, a także przyglądamy się okolicom miasta. Sprawdźmy, gdzie są najtańsze mieszkania i gdzie jest najbezpieczniej!

Poszczególne dzielnice Białegostoku – średnia cena mieszkania
W 2004 roku doszło do zmiany podziału administracyjnego Białegostoku, wskutek którego miasto zostało podzielone na 27 osiedli. Dwa lata później przyłączono do niego dwie okoliczne miejscowości, a w 2021 zostało utworzone nowe osiedle. W efekcie podział administracyjny Białegostoku obejmuje dziś 29 dzielnic. Jak wyglądają ceny mieszkań na każdym z osiedli w 2023 roku? 
Najczęściej wśród najdroższych dzielnic Białegostoku mieszkańcy wymieniają Centrum, Bojary Czy Osiedle Bema. To właśnie te miejsca są najczęściej utożsamiane z wyższymi cenami mieszkań zarówno na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Trudno natomiast wskazać dzielnice utożsamiane z niską ceną mieszkań.

Należy zwrócić uwagę, że średnie ceny mieszkań w dzielnicach ulegają dość dynamicznym zmianom wraz z powstawaniem nowych inwestycji. Wpływ na ceny mieszkań w dzielnicach mają nie tylko mieszkania z rynku pierwotnego, ale również ich standard czy podaż na rynku wtórnym. Ranking najdroższych i najtańszych dzielnic zmieniałby się znacznie z miesiąca na miesiąc.
Nasze analizy wskazują, że często lokalizacje, które są w większej odległości od centrum również cieszą się ogromnym powodzeniem z uwagi na ich standard, spokojne otoczenie oraz małą podaż. 

Najbezpieczniejsze dzielnice Białegostoku – i przeciwnie
Podobnie jak ceny mieszkań, również poziom bezpieczeństwa poszczególnych dzielnic Białegostoku może zmieniać się z roku na rok. Jednak od kilku lat w ankietach przeprowadzanych przez przeróżne media, za najbezpieczniejsze dzielnice Białegostoku uznawane są Dojlidy, Jaroszówka, Osiedle Młodych, Wygoda czy Bacieczki. Zazwyczaj wysokie noty otrzymują w tej kategorii osiedla składające się przede wszystkim z domków jednorodzinnych. To miejsca uznawane za najlepsze do życia z dziećmi.
A gdzie jest najmniej bezpiecznie? Najgorzej ocenianą dzielnicą Białegostoku regularnie zostają na zmianę Osiedle Przydworcowe, Starosielce, Piasta i Antoniuk. To też dzielnice, w których stosunkowo często dochodzi do interwencji policyjnych. Nie są to jednak poważne zdarzenia – dotyczą zwykle zakłócania porządku czy spożywania alkoholu w miejscu publicznym.

Najlepsze okolice Białegostoku
Mieszkania na sprzedaż znajdziesz nie tylko w samym Białymstoku, ale również jego malowniczych okolicach. Powiat białostocki jest niezwykle bogaty w miasteczka i wsie pełne terenów zielonych, które nie tylko zachwycają dostępem do bajkowych wręcz lasów czy pól, ale też coraz prężniej się rozwijają. Na jakie miejsca warto zwrócić szczególną uwagę, chcąc kupić mieszkanie w okolicy Białegostoku?

Klepacze – bezpieczna, zielona okolica Białegostoku
Jeśli cenisz sobie spokój, bezpieczeństwo i przepiękne widoki, to idealnym wyborem dla Ciebie mogą być mieszkania i domy w Klepaczach, w gminie Choroszcz. To niewielka, licząca niespełna 3000 mieszkańców wieś o długiej historii – została założona w połowie XVI. wieku. Co najważniejsze, Klepacze to miejsce pełne uroku położone w sąsiedztwie Lasu Turczyńskiego, a przy tym dobrze skomunikowane z Białymstokiem.
Doskonałym przykładem jest nasza inwestycja Leśna Przystań. To osiedle nowoczesnych domów jednorodzinnych oraz mieszkań w Klepaczach, pozwalających maksymalnie czerpać z uroków i korzyści natury. Daje dostęp nie tylko do przepięknych widoków, ale też technologii wspierających odnawialne źródła energii, takich jak pompy ciepła. A do ścisłego centrum Białegostoku dojedziesz autem w zaledwie 12 minut!

Porosły – kameralne miejsce do życia
Oferujemy również mieszkania na sprzedaż Porosłach. To jedna z najbardziej kameralnych okolic Białegostoku: liczy około 1600 mieszkańców, nie bez powodu jednak ta liczba ciągle rośnie. Porosły są doskonałym miejscem do życia dla wszystkich szukających ukojenia od miejskiego zgiełku, zarówno rodzin z dziećmi, jak i par czy singli. Porosły to miejsce, w którym odpoczniesz, będziesz cieszyć się najpiękniejszymi polskimi widokami podczas porannych biegów, popołudniowych spacerów ze zwierzakiem czy jazdy rowerowej, a także: założysz własny ogród.
Niesamowity potencjał, który skrywa ta okolica Białegostoku, odkryjesz z jedną z naszych inwestycji. To między innymi osiedle Domy Trio z dostępem do ogrodów o powierzchni od 85. do ponad 270 m2, czy planowane realizacje: luksusowa Mahonia czy klimatyczny Berberys, gdzie już dostępne są przestronne mieszkania i apartamenty na sprzedaż.

Zostałeś zapisany do Newslettera
Dziękujemy!
Newsletter został aktywowany.
Zostałeś wypisany z listy Newslettera
Subskrypcja została anulowana.
Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje na temat korzystania przez Ciebie z naszej witryny naszym partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym, którzy mogą łączyć je z innymi informacjami, które im przekazałeś lub które zebrali podczas korzystania z ich usług. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Możesz samodzielnie zarządzać zgodami, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.